آیا باید روشهای کشتار حلال و کوشر را ممنوع کرد؟

تونی واردل ، کنشگر حقوق حیوانات در ویوا! (Viva!) و "محمد انصار" مفسر اجتماعی به بحث با همدیگر بر سر ممنوع کردن ذبح حلال و کوشر می پردازند. تونی مدافع این ممنوعیت و محمد مخالف آن است.

---------------------------------
آشنایی با شرکت کنندگان بحث:

تاوان شیر ارزان

yourfile.jpg

گاوهای شیرده در گاوداری های صنعتی امروز زندگی سختی دارند. طول عمر یک گاو شیرده در حالت طبیعی بین ۲۰ تا ۲۵ سال است اما در شرایط مدرن، این حیوانات بسیار خوش شانس خواهند بود اگر به سن چهار سالگی برسند.

در شرایط طبیعی، گاوها به اندازه کافی شیر برای سیر کردن یک یا دو گوساله تولید می‌کنند اما امروزه در دامداری صنعتی آنها ۲۰ برابر این میزان شیر تولید می‌کنند.

آیا آبزی پروری مشکل گشاست؟

Risks_aquaculture_550.jpg

در تلاش برای جبران كاهش ذخایر ماهی‌های وحشی و همچنین كمك به سیر كردن جمعیت در حال رشد جهان، صعنت پرورش ماهی‌ رو به گسترش است. امروزه آبزی‌ پروری بخشی از اقتصاد غذایی آمریكا و جهان است كه سریع ترین رشد را دارد.

چرای دام ها: علت اصلی تهدید و انقراض گونه‌ها

u6600T05.jpg

ما در دوران صنعتی زندگی می کنیم. بیشتر ما در محیط زیست غیرطبیعی محصور شده ایم. این احاطه شدن و تعامل مستمر ما با مصنوعات انسانی، باعث شده تا از وابستگی مطلق خود به محیط زیست بزرگتر، غافل باشیم. هر چیزی كه ما لمس می کنیم، احساس می کنیم، بو و یا مزه می‌كنیم در نهایت از مواد اولیه طبیعی ساخته‌ شده‌اند. این تنوع گونه‌های زیستی بوده که شرایط تکامل و بقای بشر را فراهم ساخته است.

اول نوامبر روز جهانی وگن مبارک باد!

World-Vegan-Day-2.jpeg

Tags: 

درباره بیوتکنولوژی چه می دانید؟

بیوتکنولوژی
براي قرن‌هاي بي‌شمار،‌ کشاورزان و باغداران کوشیده اند تا ويژگي‌هاي گياهان را طوری تغيير بدهند که واجد ویژگی های دلخواه شان باشد. اما تلاش آنها محدود به دستکاری ويژگي‌هایی بوده که از قبل موجود بوده اند. شما مي‌توانيد يك پرتقال را به نوع پرتقال دیگر پیوند بزنید اما نمي‌توانيد آن را مثلا به يك گوريل یا یک سيب پیوند بزنید. شما اصطلاحا مقید به «کبوتر با کبوتر، باز با باز» هستید.

می دانید گوشت گوساله چطور تهیه می شود؟

گوساله

حیوانی که رفتار با آن، سمبل ستمگری در دامپروری صنعتی مدرن است، گوساله است.
زندگی این حیوان شیرخوار از ابتدا تا انتها، توام با محرومیت، تنهایی و بیماری است. این حیوان بلافاصله پس از تولد، از مادرش جدا می‌شود، و در حالی که زنجیر به گردنش انداخته شده در فضای 50 در 150 سانتیمتری محبوس می‌شود. اگر به جای زنجیر کردن گوساله، این حیوان را داخل یک خودروی سواری هاچ بک کوچک برای تمام عمر قرار می‌دادید، قطعا فضای بیشتری داشت تا فضایی که در دامپروری صنعتی دارد.

درمان بیماری قلبی با گیاهخواری

بیماری قلبی

برای بسیاری از قربانیان حمله قلبی، اولین نشانه ی ابتلا درد سوزاننده و سپس حمله قلبی كشنده است. البته آنهایی كه خوش‌اقبال‌تر هستند با هشدارهای زودهنگام مواجه می‌شوند. آنها در قفسه سینه، احساس درد می‌كنند که آنژیا نامیده می شود یا علائم دیگری حس می‌کنند تا متوجه ایراد قلب‌شان می شوند. این نشانه‌ها به آنها هشدار می‌دهد كه سرخرگ‌های‌شان به طرز خطرناکی مسدود شده و حركت اكسیژن و سایر مواد معدنی در رگ‌های آنها با مانع جدی مواجه شده است.

رابطه گوشتخواری با کلسترول و بیماری قلبی

حمله قلبی

امروزه، بیماری قلبی، عامل اصلی مرگ میر در آمریكا است. تعداد افرادی كه در آمریكا هر سال بر اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌میرند بیشتر از مجموع مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های دیگر است.

صفحه‌ها

اشتراک در گیاهخواری RSS