گیاهخواری یا تویوتا پریوس؟

co2-food.jpg

مشهور است که پرزیدنت هربرت هوور (رئیس جمهور آمریکا در 1929–1933) به مردم آمریکا قول داد که «یک مرغ در هر قابلمه و یک خودرو در هر گاراژ» باشد. اما چنان که کتی فرستون فعال حوزه سلامت و نویسنده کتاب‌های پرفروش می‌گوید: «با توجه به اینکه گرم شدن آب و هوای زمین به مرز خطرناکی رسیده، بسیاری از مردم در مورد توصیه هوور برای استفاده از خودرو تجدید نظر کرده‌اند. به نظر می‌رسد که حالا نوبت به نگرانی در مورد مرغ‌های هوور باشد.»

صید صنعتی چه بر سر آبزیان جهان آورده؟

مسئله این است: سیری گاو یا سیری انسان؟

چه كسی می‌خورد و چه كسی نمی‌خورد؟ نگاهی به پیامدهای مک‌دونالدیزاسیون جهان

mcdonaldization

این روزها ثروتمندان همه جای جهان از الگوی آمریكایی مصرف گوشت پیروی می کنند. این روند، چه پیامدی برای امنیت غذایی گرسنگان جهان داشته است؟ وقتی كشورها، مصرف محصولات حیوانی را افزایش می‌دهند، باید غلات بیشتری صرف تغذیه دام کنند و درنتیجه غلات كمتری برای تغذیه انسان باقی می ماند. به همین دلیل کشورها باید غلات بیشتری وارد كنند. در جهانی كه رشد سرانه تولید غلات در سال 1984 متوقف شد و از آن پس رو به كاهش نهاده، چگونه می‌توان این روند تقاضای فزاینده را حفظ كرد؟

کمبود آب دارید؟ کمتر گوشت بخورید

1kg-meat.jpg

زندگی روی زمین در آب آغاز شد و زندگی همواره به آب وابسته بوده است. با آب، زندگی شکوفا مي‌شود؛ بیابان‌ها به باغ، جنگل تنومند یا کلانشهرهای پر رونق مانند تل آویو و یا لس‌آنجلس تبدیل مي‌شوند. بدون آب، ما مي‌میریم.

نامه ای از یک گوشتخوار سابق

love-vegan.jpg

آقای رابینز عزیز
كتاب «رژیم غذایی برای آمریكای جدید شما»، تاثیر قابل توجهی بر خانواده من داشت. حدود 2 سال قبل، من می‌خواستم به همین دلیل شما را بُكشم. اجازه بدهید توضیح بدهم.

Tags: 

مرغ تخم طلا

تخم مرغ قفسی

هنگامی که از یک مرغدار پرسیدم که آیا افزایش آگاهی مردم از وضع رفاه حیوانات در دامپروری صنعتی نگران است یا خیر،جواب داد :« آنها فقط پرندگانی احمق هستند.»

این دیدگاه مبنای رفتاری است که این روزها در صنعت مرغداری با مرغ‌ها صورت می‌گیرد.« آنها فقط پرندگانی احمق هستند»؛ پس هیچ حد و مرزی برای بي‌رحمی علیه آنها وجود ندارد. اما افرادی که کمی احساس دارند، این موضوع را طور دیگری می بینند.

برنارد رولین، متخصص حیوانات دامپروری صنعتی از دانشگاه کلورادو می‌گوید:

جنون گاوی و جنون گاودارها

آقای دامدار

pig_gestation_crates.jpg

یك روز در آیووا، با یك آقای محترم ملاقات كردم– و تنها به خاطر اینكه مودب باشم او را آقای محترم لقب می‌دهم در حالی كه آن زمان اصلا به نظرم محترم نیامد. او، به گفته خودش،‌ صاحب و مدیر یك «کارگاه تولید گوشت خوك» بود. البته اگر من جای او بودم آنجا را «آشوویتس خوك‌ها» می‌نامیدم.

آنچه باید درباره گرمایش زمین بدانید

آشنایی به جنبه های مختلف گرمایش زمین، این بزرگ ترین چالش زیست محیطی تاریخ بشر.

لینک دانلود از مدیافایر:
http://www.mediafire.com/watch/gp8b1eedsakofif/Global_Warming,_What_You_...

صفحه‌ها

اشتراک در گیاهخواری RSS