تاثیرات زیست محیطی انواع گوشت

به دلیل نگرانی های راجع به سلامت شخصی و رفاه حیوانات، مردم به طرز فزاینده ای در پی کاهش مصرف گوشت هستند. عامل سومی هم که به آگاهی عمومی افزوده شده، تاثیرات محیطی گوشت است. از آنجایی که برای بیشتر مردم، کنار گذاشتن گوشت به طور کامل دشوار است، کاهش مصرف، تغییر نوع گوشت مصرفی، و استفاده از گوشت های ارگانیک به جای گوشت های صنعتی، گزینه های جایگزین هستند. چگونه فرد تصمیم بگیرد که از چه گوشتی استفاده کند تا بهتر به سیاره اش کمک کند؟ آنچه در ادامه خواهد آمد به شما در یافتن پاسخ این پرسش کمک خواهد کرد. گوشت، تاثیر عظیمی روی محیط زیست دارد.

تأمین آهن در رژیم غذایی وگن

دانه های گیاهی و سبزیجات پربرگ از نوع سبز تیره بهترین منبع آهن هستند و در واحد کالری، بیش از گوشت، حاوی آهن هستند. جذب آهن با مصرف غذاهای حاوی آهن و ویتامین C به طور قابل توجهی افزایش می یابد. چنین نیست که گیاه خواران بیشتر از گوشت خواران دچار کمبود آهن می شوند.
آهن ماده غذایی مهمی است زیرا آهن بخش اصلی هموگلوبین، حامل اکسیژن در خون، می باشد. کم خونی (anemia) ناشی از نوع کمبود آهن از جمله مشکلاتی است که در سراسر دنیا وجود دارد و اکثرا بین زنان جوان و کودکان رایج است.

10 چیزی که کاش قبل از وگن شدن می دانستم

چگونه وگن ها از پس وگن بودن بر می آیند؟
حتی پس ازآن که گیاهخوار شدم، بارها وبارها این سوال برایم پیش می آمد. می دانستم که می خواهم خوردن محصولات حیوانی را ترک کنم اما حتی نمی توانستم تصورش را بکنم که چنین کاری را انجام دهم. من حتی رژیم وگنی را برای یک ماه امتحان کردم، اما در حین رژیم وگن فهمیدم که آمادگی اش را ندارم.
اینکه رسما اعلام کنم «من وگن هستم» تصمیمی بود که برای مدت ها سبک سنگینش می کردم. در نهایت، دوسال تمام طول کشید تا به طور کامل تخم مرغ، شیر، کره، و پنیر را کنار بگذارم. و زمانی که زمان مناسب فرا رسید، دیگر تردیدی در مورد وگن شدن نداشتم.

10 افسانه درباره وگن بودن

شاید در مورد وگنیسم چیزهای زیادی شنیده باشید و نظریه خودتان را پرورانده باشید. چه علاقه مند باشید تا بیشتر در مورد وگن بودن بدانید و چه در حال حاضر وگن باشید، خوب است اگاهی خود را در خصوص زندگی بدون محصولات حیوانی بیازمایید.
نویسنده آنی هاسر

100 گزین‌گویه درباره گیاهخواری

برای کامل کردن این متن به کمک شما نیاز داریم! گزین گویه های گیاهخوارانه مورد علاقه تان را در قسمت نظرات بنویسید تا بهترین نقل قول‌ها ر ا به اشتراک می گذاریم. شما می توانید گزین گویه معروفی را بنویسد کنید یا حتی بهتر از ان، خودتان جملات قصارتان را بنویسید.

1. « بدن من قبرستان موجودات دیگر نخواهد بود» لئوناردو داوینچی

2. «وقتی انسان ببر را می‌کشد اسمش را ورزش می گذارد. وقتی ببر انسان را می‌کشد اسمش درندگی است.» جورج برنارد شاو

3. « در ساختمان در حال سوختن، اول گربه را نجات می دهم بعد تابلوی رمبرند ر.» آلبرتو جیاکمتی

صفحه‌ها

اشتراک در گیاهخواری RSS