سلامت

درمان بیماری قلبی با گیاهخواری

بیماری قلبی

برای بسیاری از قربانیان حمله قلبی، اولین نشانه ی ابتلا درد سوزاننده و سپس حمله قلبی كشنده است. البته آنهایی كه خوش‌اقبال‌تر هستند با هشدارهای زودهنگام مواجه می‌شوند. آنها در قفسه سینه، احساس درد می‌كنند که آنژیا نامیده می شود یا علائم دیگری حس می‌کنند تا متوجه ایراد قلب‌شان می شوند. این نشانه‌ها به آنها هشدار می‌دهد كه سرخرگ‌های‌شان به طرز خطرناکی مسدود شده و حركت اكسیژن و سایر مواد معدنی در رگ‌های آنها با مانع جدی مواجه شده است.

رابطه گوشتخواری با کلسترول و بیماری قلبی

حمله قلبی

امروزه، بیماری قلبی، عامل اصلی مرگ میر در آمریكا است. تعداد افرادی كه در آمریكا هر سال بر اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌میرند بیشتر از مجموع مرگ و میرهای ناشی از بیماری‌های دیگر است.

ئی كولیO157H7؛ بيماری همبرگر

e-coli-burger.jpg

ئی‌کولی در واقع یك خانواده بسیار بزرگ از باكتری‌های میله‌ای شكل است. بسیاری از این باكتری‌های به صورت مسالمت آمیز در دستگاه‌ گوارش زندگی می کنند و به هضم غذای انسان و حیوان كمك می‌كنند. تا دهه 1990، دانشمندان تصور می‌كردند كه بیشتر این باكتری‌ها بی‌خطر هستند اما همه چیز با ظهور ئی‌کولیO157H7 تغییر كرد.

حقایقی درباره فشار خون و بهبود آن با گیاهخواری

فشار خون

بيشترين علت مراجعه مردم به پزشك در آمريكا: بالا بودن فشار خون
فشار خون ايده‌آل: 70/110 يا كمتر ( بدون استفاده از دارو)
متوسط فشارخون گياهخواران: 69/112
متوسط فشارخون غيرگياهخوارن: 77/121
---------------
تعريف فشارخون بالا: وقتی می‌گوییم شخصی فشار خون دارد که در شرايط استراحت، عدد بزرگتر (سيستوليك) فشار او همواره بالاي 140 يا عدد كوچكتر (دياستوليك) همواره بالاي 90 باشد.

وقوع فشارخون بالا در گوشتخواران در مقايسه با گياهخواران: تقريبا سه برابر.

12 پروتئین کامل که گیاه‌خواران باید در موردشان بدانند

12_VegetarianProteins%20%281%29_0.png
دلایل زیادی برای خوردن غذاهای بدون گوشت وجود دارد: ارزانترند، کالری پایین‌تری دارند و به محیط زیست آسیب نمی‌رسانند. دریافت مقدار پروتئین مورد نیاز بدن از منابع غیر حیوانی آسان است، اما بعضی ها هنوز مطمئن نیستند که می توانند کل پروتئین مورد نیازشان را از منابع غیر حیوانی تامین کنند.

تأمین آهن در رژیم غذایی وگن

دانه های گیاهی و سبزیجات پربرگ از نوع سبز تیره بهترین منبع آهن هستند و در واحد کالری، بیش از گوشت، حاوی آهن هستند. جذب آهن با مصرف غذاهای حاوی آهن و ویتامین C به طور قابل توجهی افزایش می یابد. چنین نیست که گیاه خواران بیشتر از گوشت خواران دچار کمبود آهن می شوند.
آهن ماده غذایی مهمی است زیرا آهن بخش اصلی هموگلوبین، حامل اکسیژن در خون، می باشد. کم خونی (anemia) ناشی از نوع کمبود آهن از جمله مشکلاتی است که در سراسر دنیا وجود دارد و اکثرا بین زنان جوان و کودکان رایج است.